• Laura Ceizare

Ekonomiskās intereses vai bērns?


Izglītības sistēmas raža


1. Uzsākot skolu 60%-80% bērnu ir veselīga pašapziņa. Pēc četriem gadiem laba pašapziņa ir 20% bērnu un beidzot skolu tie ir tikai 2%-5%.

2. 40% bērnu ir bail doties skolā.

3. Dažus gadus pēc skolas beigšanas 80% skolas vielas/zināšanas ir izgaisušas.

4. Katram otrajam bērnam ir hroniska saslimšana.

5. Nabadzība kļūst arvien lielāka. (ASV ir 30% bezpajumtnieku, kuru starpā ir arī daudzi bērni.)

6. Laikā, kad tika pieņemts lēmums par obligāto skolas apmeklējumu, Vācijā bija 20% analfabētu. Šobrīd situācija ir tieši tāda pati. Un tiem, kas spēj rakstīt un lasīt, bieži ar to ir problēmas, t.i. šī spēja nav labi attīstīta.

Vācija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kuras likumos nav nekādu skaidru norāžu uz alternatīvu izglītību. Turklāt Vācijā ir nevis obligātā izglītība, bet gan obligātais skolas apmeklējums. Turklāt skolu sistēma ir orientēta uz pagātni. Vācijā pašlaik ir tik maz bērni, kā vēl nekad. Un pat tagad netiek ņemtas vērā viņu vajadzības. Ja izglītības sistēmā runa būtu par bērnu, tad 40% skolu un 80% bērnudārzu būtu jāslēdz.

Gan darba tirgū, gan pētījumos tiek konstatēts, ka ir arvien mazāk apdāvinātu cilvēku. Intelektuālās attīstības koeficienta (IQ) rādītāji pēdējos gados krītas. Un tas notiek valstīs, kurās izglītību sistēma skaitās laba. Šobrīd esam uz ceļa, kurš mūs ved uz dumjumu, citiem vārdiem sakot - mēs kļūstam par muļķiem.


Ekonomiskās intereses un bērns


Mēs tiecamies ierakties mantās, lai dzīvotu „labāk”. Tas nozīmē, ka ir vairāk jāstrādā. Un tas nozīmē to, ka laiks, ko pavadīt ar bērniem, vairs nav gana vai nav vairs vispār. Mēs koncentrējamies uz ienākumiem un tādējādi esam kļuvuši par ienākumu vergiem. Un laiks, ko bērni pavada skolās un bērnudārzos, galu galā ir pārāk ilgs.

Bērnudārzu esamībai ir tikai un vienīgi ekonomiskas intereses. Nevienam bērnam nav vajadzīgi ik dienu 20-30 vienaudži sev apkārt. Bērnudārzs nav bērna interesēs. Tas, kas bērnam ir vajadzīgs, ir izdevušās attiecības un beznosacījumu atbalsts no prasmīgiem un kompetentiem cilvēkiem. (Un nevis audzinātāji, kas audzina esošas normas un skolotāji, kas izskolo bērnus līdz par skolu un mācīšanos vairs neviens neko negrib dzirdēt.)

Izglītības sistēmas lielākā kļūda ir uzskatā, ka cilvēks ir jāizglīto. Bet ģēnijus nevar mākslīgi saražot. Patiesībā bērni VĒLAS mācīties. Un viņi to sāk darīt esot vēl embrija formā. (Grūtākais, ko mācīties, ir valoda. To bērns pats apgūst 2-3 gadu vecumā. Viņš netiek mācīts. Viņš to izdzīvo un apgūst pats tad, kad viņš ir gatavs to apgūt.) Bet mācīšanas un audzināšanas forma, kura pastāv izglītības iestādēs, ir bērnu attīstībai kaitīga.

Neskatoties uz to, ka zinātnieki ir jau sen pierādījuši negatīvo ietekmi uz bērnu, kurš pirms četru gadu vecuma tiek nodots izglītības iestādēm, Vācijā zīdaiņu vecuma bērnu uzņemšana grupās pieaug ar katru gadu. Saistībā ar esošo situāciju, ilggadējos pētījumos ir novērots, ka jaunu cilvēku vidū empātija ar katru gadu krītas un narcisms pieaug.

Skolās visu laiku tiek hierarhiski no augšas uz leju mācītas aktuālās ideoloģijas. Skolās sagatavo cilvēkus pavēļu izpildīšanai un nevis apgūst spēju pašam domāt un pastāvēt par savu viedokli. Bērni nav domāti pavēļu izpildīšanai. Viņi ierodas šajā pasaulē ar pilni piekrautu mugursomu, lai veidotu nākotni. Viņš ierodas šajā pasaulē ar visu nepieciešamo, kas ir vajadzīgs. Labiem pedagogiem būtu jāstāsta: „Netici man. Netici medijiem un citiem, kas saka, ka zina „patiesību”. Atklāj/izpēti to pats!?” 

Raksts tapis pēc intervijas ar Mihailu Hūteru “Schulen im Aufbruch” kongresā.


Mihails Hūters (Michael Hüter) - vēsturnieks (bērnības pētnieks), izdevējs, autors un pianists. Pētījis tēmu par šķirtu laulību bērniem un uzrakstījis grāmatu "Krieg gegen Väter. Das Drama eines Scheidungskindes" (Kral Verlag, 2014 ar pārstrādātu un jaunizdoto versiju 2020. gadā). Grāmatas „KINDHEIT 6.7. Ein Manifest.” autors. Triju bērnu tēvs.


Interviju ar Mihailu Hūteru var noskatīties Kongresa „Schulen im Aufbruch” mājaslapā: http://schulen-im-aufbruch-kongress.de


Uzzini vairāk: www.michael-hueter.org

0 comments

Recent Posts

See All